News

Wnętrze

Bardzo nam zależy żeby goście dobrze i swobodnie czuli się w Basico.Prosty wystrój lokalu daje okazję do nieformalnych posiłków , ale organizujemy też w naszych wnętrzach spotkania które wymagają bardziej uroczystej atmosfery.

pizza basico

Pizza

Pizza to nasz prawdziwy hit. Nasi goście odwiedzają nas dla niej z najdalszych zakątków Warszawy. Na życzenie przygotowujemy też placki w wersji bezglutenowej , a jeśli chodzi o bogactwo smaków i rodzajów zapraszamy na stronę z Menu. 

Koncerty

W piątkowe wieczory mieliśmy okazję gościć wielu wspaniałych młodych artystów.Kameralne recitale stały się  artystyczną wizytówką Basico.Informacje o kolejnych koncertach będzie można znaleźć na naszym facebooku.

Pzystawki Basico

Przystawki

Zaczynamy od przystawek.Tu rządzi carpaccio i tatar.Ośmornica,łosoś,polędwica krojone na cieniutkie plasterki , skropione sokiem z cytryny z pokruszonym parmezanem a na życzenie pokryte czarną truflą to prawdziwa uczta dla podniebienia. Poza tym mozzarella di bufala z pomidorami lub bruschetta mogą być wspaniałym początkiem obiadu lub kolacji.

wina Basico

Wina

Naszą kolekcję win rozpoczynaliśmy od win włoskich i hiszpańskich , ale dziś możemy naszym klientom polecić też wina portugalskie , francuskie jak i z nowego świata .Każdy z naszych gości powinien znaleźć coś dla siebie nie tylko jeśli chodzi o różnorodność smaków , ale i przystępną cenę.

makarony

Makarony

Włoskiej kuchni nie ma bez makaronu. Nasze pasty są codziennie produkowane na miejscu z najlepszych gatunków mąki a dodatkowo można u nas zjeść makaron w kolorze zielonym z dodatkiem szpinaku czy czarny z atramentem kałamarnicy.Dodatkami mogą być krewetki,kurczak,mięso czy jajko jak w klasycznej carbonarze.Proponujemy też produkty sezonowe na przykład szparagi .Pełen wybór makaronów można znaleźć w zakładce Menu.