Aktualności

Święta z Basico

Aby te ŚWIĘTA były wyjątkowe nasz szef kuchni Adam Przybysz, przygotował ofertę świątecznych, tradycyjnych potraw, których nie może zabraknąć na Twoim stole! Czekamy na Wasze zamówienia do 20 grudnia.

Wnętrze

Bardzo nam zależy żeby goście dobrze i swobodnie czuli się w Basico.Prosty wystrój lokalu daje okazję do nieformalnych posiłków , ale organizujemy też w naszych wnętrzach spotkania które wymagają bardziej uroczystej atmosfery.

pizza basico

Pizza

Pizza to nasz prawdziwy hit. Nasi goście odwiedzają nas dla niej z najdalszych zakątków Warszawy. Z myślą o naszych klientach otworzyliśmy też małą pizzerię w kulinarnym centrum Warszawy na ulicy Żurawiej 18 . Na życzenie przygotowujemy też placki w wersji bezglutenowej , a jeśli chodzi o bogactwo smaków i rodzajów zapraszamy na stronę z Menu. 

Koncerty

W piątkowe wieczory mieliśmy okazję gościć wielu wspaniałych młodych artystów.Kameralne recitale stały się  artystyczną wizytówką Basico.Informacje o kolejnych koncertach będzie można znaleźć na naszym facebooku.

Pzystawki Basico

Przystawki

Zaczynamy od przystawek.Tu rządzi carpaccio i tatar.Ośmornica,łosoś,polędwica krojone na cieniutkie plasterki , skropione sokiem z cytryny z pokruszonym parmezanem a na życzenie pokryte czarną truflą to prawdziwa uczta dla podniebienia. Poza tym mozzarella di bufala z pomidorami lub bruschetta mogą być wspaniałym początkiem obiadu lub kolacji.

wina Basico

Wina

Naszą kolekcję win rozpoczynaliśmy od win włoskich i hiszpańskich , ale dziś możemy naszym klientom polecić też wina portugalskie , francuskie jak i z nowego świata .Każdy z naszych gości powinien znaleźć coś dla siebie nie tylko jeśli chodzi o różnorodność smaków , ale i przystępną cenę.

makarony

Makarony

Włoskiej kuchni nie ma bez makaronu. Nasze pasty są codziennie produkowane na miejscu z najlepszych gatunków mąki a dodatkowo można u nas zjeść makaron w kolorze zielonym z dodatkiem szpinaku czy czarny z atramentem kałamarnicy.Dodatkami mogą być krewetki,kurczak,mięso czy jajko jak w klasycznej carbonarze.Proponujemy też produkty sezonowe na przykład szparagi .Pełen wybór makaronów można znaleźć w zakładce Menu.